DIVERSE, 6 dele, 20. årh.

DIVERSE, 6 dele, 20. årh.
216414. DIVERSE, 6 dele, 20. årh.

Døbefont / skål på fod, keramik, signeret L. Hjort Danmark. Højde 23,5 diameter 22,5.
Buste, gips, efter Sinding. Skulptur, kunstig sten.

Skader. Døbefonten kun med Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.011