2146460. JAUME PLENSA. "Jaume Plensa 61".
Skulpturæske i to kroppe i formstøbt stiv polyurethan med mat sort mineralfyldning; magnet lukning. Vedhæftet kunstbog, "61", tosproget på spansk og engelsk, nummereret 1850/2998 og signeret af Plensa, og studiebog på 160 s. Barcelona, Artika, 2019 32x50 cm (hver krop af skulpturen).
I god stand. Plakaten med navnet på kunstneren mangler.