214414. JULES PAUL VICTOR ROBICHON. korsvej.
(født Paris, fransk maler den 19./20 Århundrede, genre og portrætmaler, udstillet fra 1876 i Paris Salon) vejkantskryds olie/lærred, indrammet, sign. og gik Robichon.