KJOLE og SKO, 1930'erne.

KJOLE og SKO, 1930'erne.
213510. KJOLE og SKO, 1930'erne.

Kjole med kappe og bælte i formentlig silke georgette.
Blomsterapplikation.

Samlet længde ca. 147 cm Mål lige over taljen 44 (x 2) cm Sko str. 4 1/2.

Alders- og brugsrelateret slitage - skader / slitage / pletter. En knap mangler.

Sko med slid/skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Blomsterapplikation.

Sko med slid/skader.

Antal besøg: 2.017