MASK, THE "SONGYE" Afrika (Congo) 20. århundrede.

210324. MASK, THE "SONGYE" Afrika (Congo) 20. århundrede.

meget sjælden maske, håndskåret træ, fra en sydtysk privatsamling, 21 cm x 51 cm x 16,5 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Auktionshaus Dannenberg
Antal besøg: 956