BIEDERMEIER PORTAIT, to stk.

BIEDERMEIER PORTAIT, to stk.
201205. BIEDERMEIER PORTAIT, to stk.

Par Biedermeier-portrætter, olie/lærred, kvindeportræt dateret 25. maj 1842 og utydeligt signeret 83 cm x 71 cm nederst til højre i brevet. gylden ramme.

omforet, restaureret for tårer, craquelé og l. Ridser, guldramme beskadiget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Auktionshaus Dannenberg
Antal besøg: 2.103