201205. BIEDERMEIER PORTAIT, to stk.
Par Biedermeier-portrætter, olie/lærred, kvindeportræt dateret 25. maj 1842 og utydeligt signeret 83 cm x 71 cm nederst til højre i brevet. gylden ramme.
omforet, restaureret for tårer, craquelé og l. Ridser, guldramme beskadiget.