SVEN MARKELIUS. ORKESTERSTOLE, 8 stk.

1982942. SVEN MARKELIUS. ORKESTERSTOLE, 8 stk.

Lakeret birk og birk krydsfiner. Stabelbar. Sædehøjde ca 47 cm.

Brugsslitage, mærker, ridser, tørre revner/revner/reparationer.

Kunstner/designer

Sven Markelius (1889–1972)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Sven Markelius (1889–1972)

Antal besøg: 5.263