MØRTER, 2 stk, kolmårdsmarmor, 1800-tallet.

198136. MØRTER, 2 stk, kolmårdsmarmor, 1800-tallet.

Højde 10 og 15,5 cm, diameter henholdsvis 12 og 18,5 cm.

Brugsslitage, Kantstødt. Den store morter mangler en pistil.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 546