1975590. DOXA. ppios jernbaneur. s. XX.
Sølv metalkasse udskåret med jagtscener. Synlig emaljeret porcelænsurskive med romertal og en sekundviser på seks. Citron. 75-6. Kassenummeret 682756. Manuelt læssesystem.
70,19 mm. diam. 216 gr.
Signeret urskive, urværk og urkasse.
I funktionsdygtig stand på tidspunktet for katalogisering. Der gives ingen anden garanti.
70,19 mm. diam. 216 gr.