195467. PINNSOFFA. Edsbyverken, 1950'erne.
Hvidlakeret. Ryg med lameller, afrundede ben, aftageligt sæde betrukket med rødstribet gallon, mindre opbevaringsplads nedenunder.
Længde 162 cm.
Slitage, mærker og ridser, laktab nogle steder hårdere.
Et løst armlæn.