VÆGSKAB, 1800-tallet.

VÆGSKAB, 1800-tallet.
1949513. VÆGSKAB, 1800-tallet.

Fineret i eg. Dekoration af smålandske stjerner. To låger med underliggende hylde og skuffeinteriør. Længde ca 59 cm. Højde ca 66 cm.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner. Senere supplerende dele og renoveringer. Lås og list mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 728