CUP, Sølv, Petter Gillberg, Varberg 1775.

193401. CUP, Sølv, Petter Gillberg, Varberg 1775.

Graveret dekoration med løv og krone. Tværbundet fod. Diameter 14, højde 18 cm. Vægt 250 g. Petter Gillberg, mester i Varberg. Stemplet mellem 1764-1806.

Mindre reparation under foden. Mindre ridser og buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.231