KRUKKE. 5 st. lertøj. Bl. og Höganäs.

192010. KRUKKE. 5 st. lertøj. Bl. og Höganäs.

Höganäs krus 2 liter. Salt glaseret. Højde 17 cm. Diameter 15 cm.
Höganäs krus 5 liter. Salt glaseret. Højde 22 cm. Diameter 22 cm.
Höganäskrus. Salt glaseret. Højde 27 cm. Diameter 27 cm.
Krus med hvid dekoration. Højde 23 cm. Diameter 22 cm.
Krukke. Stemplet FFJ. indvendigt glaseret. Højde 22 cm. Diameter 25 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 1.081