PAR LÆNESTOL. 2. Halvdelen af det 20. århundrede.

189656. PAR LÆNESTOL. 2. Halvdelen af det 20. århundrede.

Tydelig lakeret, åbent bearbejdet træramme med lodrette, delvist sammenvævede stag. Læderbeklædt polstring i beige. Højde 78,2 cm. Bredde 70 cm. Dybde 72 cm.

Fremstår med brugsspor på træ og polstring.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 1.175