VASE. Kina, det 20. århundrede.

182580. VASE. Kina, det 20. århundrede.

Tykvægget skår. Polygonalt formet krop med relieflignende billedreserver. Turkis glasur. 6 tegns mærke i bunden. Højde 28,2 cm. Diameter 15,7 cm.

Flere chips på standen. Overflade revnet. Nogle jernpletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 1.228