Malmsøvinge, sort, produktionsnummer 10377, Meget velholdt og fantastisk god tone. Længde over keyboardet ca 120 cm (kun tangenterne) Klaverskammel medfølger. Dybde 190 cm.
Herkomst: Tilhørte familien Malmsjö.
mindre slitage, mindre ridser, herunder et lille "X" skåret i lakken i højre side, kan nemt ordnes. Enhver nøgle med "Kantstødt".