178096. ARTHUR SEGAL. Sigøjnerkvinde med barn og hest.
(Jassy 1875 - 1944 London, rumænsk maler, Std. i Berlin f. Eugen Bracht, stiftende medlem af Neue Secession) Sigøjnerkvinde med barn og hest Akvarel, 31 x 24 cm, gfer., sign. og gik En Segal.