Sæt / ARMBANDUR, 3 + 1 st, 1800-tallet.

178077. Sæt / ARMBANDUR, 3 + 1 st, 1800-tallet.

1 edderkopur med urkasse i sølv, mærket FFB Urskive og urværk signeret John Ward, London, nr. 690 romertal, separat sekundviser.
Nøgle medfølger 1 styk i hvidmetal med urkasse mærket 3693, udsmykket bagside graveret 1871 Urværk bagside signeret Ancre, Cigno Droite, 15 rubis, Geneve 1 styk med udsmykket urkasse mærket 11823 Z Hvidemaljeret urskive med dobbelte tal og separat brugt Clockwork 10 Cylinder 10 rubiner armbåndsur, damemodel mærket Revue.

Brugsslitage med ridser og løse sager, manglende hænder Ingen funktionsgaranti Reparationsobjekt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.356