1 edderkopur med urkasse i sølv, mærket FFB Urskive og urværk signeret John Ward, London, nr. 690 romertal, separat sekundviser.
Nøgle medfølger 1 styk i hvidmetal med urkasse mærket 3693, udsmykket bagside graveret 1871 Urværk bagside signeret Ancre, Cigno Droite, 15 rubis, Geneve 1 styk med udsmykket urkasse mærket 11823 Z Hvidemaljeret urskive med dobbelte tal og separat brugt Clockwork 10 Cylinder 10 rubiner armbåndsur, damemodel mærket Revue.
Brugsslitage med ridser og løse sager, manglende hænder Ingen funktionsgaranti Reparationsobjekt.