1752538. CONVAIR ARMANDUR 18K 1960'erne.
Convair, armbåndsur, 18K, 1960'erne, manuelt urværk, rødguld, safirglas, serienr. 321, senere armled model X-led med stang, foldelås, diam ca 18 mm, vægt ca 23,1 g, original kuffert medfølger.
X-link mangler kontrolstempel. Holder 18K syre. Brugsslitage. Virker på tilmeldingstidspunktet. SAV garanterer ikke funktionen.