BOGHYLDE, teaktræ, AB Svenska Ramfabriken, Malmbäck, 60'erne.

175200. BOGHYLDE, teaktræ, AB Svenska Ramfabriken, Malmbäck, 60'erne.

Sortlakeret benstativ med stel i teakfiner. Hylder, skuffer, skabe og udtrækbar skriveplade.
Længde 116, bredde 40, højde 164 cm.

Brugsslitage, ridser, mærker og stødmærker.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 3.655