175200. BOGHYLDE, teaktræ, AB Svenska Ramfabriken, Malmbäck, 60'erne.
Sortlakeret benstativ med stel i teakfiner. Hylder, skuffer, skabe og udtrækbar skriveplade.
Længde 116, bredde 40, højde 164 cm.
Brugsslitage, ridser, mærker og stødmærker.
Nøgle/nøgler findes