LAND / SEKRETÆR, 17 / 1800-tallet.

173699. LAND / SEKRETÆR, 17 / 1800-tallet.

Sammenfoldelig skriveklap med underliggende hylder, skuffer og rumbeslag. Underskab med lågepar med hylde bagved. Senere maleri. Skænken er delbar på midten med bærehåndtag på siderne. Bredde 122, dybde 50, højde 126 cm.

Slitage, ridser, mærker, rust og snavs. Nøglen virker ikke at låse med.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.583