SALONSOFA, barokstil, 1920'erne.

161322. SALONSOFA, barokstil, 1920'erne.

Rigt udskåret og skulptureret i eg.
Dekorer med akantusblade, volutter og fleuroner.
Længde 183 cm, bredde 62 cm, højde 160 cm.

Broderet sæde med pletter.
Band mangler.
Ellers Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Broderet sæde med pletter.
Band mangler.
Ellers Brugsslitage.

Antal besøg: 833