Lysekrone, Oscar-stil, 1920'erne 30'erne.

160616. Lysekrone, Oscar-stil, 1920'erne 30'erne.

8-armet. Forgyldt messing. 12 lysestager. Senere elektrificeret.
Højde 82 cm, diameter 68 cm.

Mindre aldersslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 82 cm, diameter 68 cm.

Mindre aldersslitage.

Antal besøg: 1.394