VASER 2 stk, inklusive Sylvia Leuchovius Rörstrand.

160469. VASER 2 stk, inklusive Sylvia Leuchovius Rörstrand.

Cylinderformet vase i chamotte stentøj, brun-sort glasur, signeret Ateljé SL, højde 37 cm. Vase/urner med sydeuropæisk motiv, formentlig CH Stålhane, signeret B. (dekor malerens signatur) Rörstrand, højde 24 cm.

Glasur revner, Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Glasur revner, Brugsslitage.

Antal besøg: 2.097