160469. VASER 2 stk, inklusive Sylvia Leuchovius Rörstrand.
Cylinderformet vase i chamotte stentøj, brun-sort glasur, signeret Ateljé SL, højde 37 cm. Vase/urner med sydeuropæisk motiv, formentlig CH Stålhane, signeret B. (dekor malerens signatur) Rörstrand, højde 24 cm.
Glasur revner, Brugsslitage.