BERNARD BUFFET. litografi.

BERNARD BUFFET. litografi.
160273. BERNARD BUFFET. litografi.

fødsel 1928 i Paris, død. 1999 i Tourtour, fransk grafiker og ekspressionismemaler. litografi, u. li. signeret i sten og det buffet 55 "Still life", repræsentation af et dækket bord. Mål: 65 x 50,5 cm. Indrammet bag glas.

God stand. Ikke taget ud af rammen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Auktionshaus Demessieur
Antal besøg: 5.077