158373. Sæt , 7 dele, Rörstrand.
1 tønde og 1 vase signeret Carl Harry Stålhane. 2 skåle signeret Gunnar Nylund. 1 vase signeret Sylvia Leuchovius. 1 vase signeret Bertil Vallien. 1 skål signeret Charlotte Hamilton. Højde mellem 12-2 cm.
Nylund og Stålhane 2. hånds sortering Mindre Kantstødt, Brugsslitage.