ANATOLI LVOVITSCH KAPLAN. Par i måneskin.

154070. ANATOLI LVOVITSCH KAPLAN. Par i måneskin.

(1902 Rahatschau - 1980 Skt. Petersborg, jødisk-russisk maler, grafiker og billedhugger, elev ved Skt. Petersborgs Akademi) Par i måneskinspastalen, 41,5 x 29,5 cm, sign. med kyrilliske bogstaver og dat. og rigtigt A. Kaplan (19)69.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Auktionshaus Schwerin
Antal besøg: 1.420