ØRERINGE, 1 par med perler og smaragd.

148182. ØRERINGE, 1 par med perler og smaragd.

Forgyldte sølvøreringe med skruemekanisme. Emaljerede detaljer i sort og hvid, ferskvandsperler og cabochonslebne smaragder i statutter, 8 mm i diameter. Længde 55 mm.

Brugsslitage. Tab af emalje. Perler let beskadiget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.005