LOCKURNA, porcelæn, England, 1900-tallet.

142612. LOCKURNA, porcelæn, England, 1900-tallet.

Stemplet, Lucknow, fremstillet i England. Håndmalet motiv af siv i siv. Knop i form af en gargoyle. Samlet højde ca 35 cm.

Krakeleringer, mindre farveafvigelser i glasuren.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 823