GEORGES CLAUDE. Lille pige.

GEORGES CLAUDE. Lille pige.
1414272. GEORGES CLAUDE. Lille pige.

Akvarel og pastel på papir limet på lærred Signeret og dateret 1894. Med stempel fra producenten af støtten, Maison Ange Ottoz i Paris Med tidstypisk stel i udskåret eg 47x40 cm.

Let slid på pastellen og spor af klæbemiddel på papirets nederste omkreds. Glaseret. Uundersøgt uden ramme.

Nej, betales af sælger

Få foretaget en gratis vurdering!

Nej, betales af sælger

Antal besøg: 1.141