FIGUR, sten, Kina.

FIGUR, sten, Kina.
140719. FIGUR, sten, Kina.

I form af en mandsfigur. Udskåret indretning. Firkantet sokkel. Formentlig en variant af fedtsten.
Højde 18 cm.

Hovedbeklædning med afslag. Mindre ridser eller hak.

Få foretaget en gratis vurdering!
140719. FIGUR, sten, Kina.

Højde 18 cm.

Antal besøg: 1.038