134359. TO SUPPEKOPPERE, sølv med hank.
Personlig gravering. Stemplet AP (Alexander Prytz), Strängnäs og OB (Olof Bergström), Uppsala. Slutningen af det 18. århundrede - begyndelsen af det 19. århundrede. Samlet vægt 49 gram.
To kopper i sølv med hanke. Personlig registrering. Stemplet AP (Alexander Prytz), Strangnas og OB (Olof Bergström), Uppsala. Slutningen af det 18. århundrede - begyndelsen af det 19. århundrede.