TO SUPPEKOPPERE, sølv med hank.

134359. TO SUPPEKOPPERE, sølv med hank.

Personlig gravering. Stemplet AP (Alexander Prytz), Strängnäs og OB (Olof Bergström), Uppsala. Slutningen af det 18. århundrede - begyndelsen af det 19. århundrede. Samlet vægt 49 gram.

To kopper i sølv med hanke. Personlig registrering. Stemplet AP (Alexander Prytz), Strangnas og OB (Olof Bergström), Uppsala. Slutningen af det 18. århundrede - begyndelsen af det 19. århundrede.

Mindre Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre Brugsslitage.

W.A. Bolin
Antal besøg: 820