CARL-HARRY STÅLHANE. VASE MED HÅNDTAG, RØRBÅND.

1333797. CARL-HARRY STÅLHANE. VASE MED HÅNDTAG, RØRBÅND.

Malet dekoration forestillende blomster og vegetation, stentøj. Signeret Stålhane og dateret 45. Højde 19,5 cm.
Proveniens: Bo Mattssons samling, Malmø.

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Carl-Harry Stålhane (1920–1990)

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunstner/designer

Antal besøg: 6.640