125180. Kommode, mahognifiner, 1850'erne.
Øverste skuffe med skuffebeslag. dekorative lister, senere beslag. Højde 95, bredde 92 cm, dybde 48,5. Individuelle listedetaljer og nøgleplade medfølger.
Stort slid, ridser, defekter, listedele mangler, skufferengøring defekt.