Krydderiglas med låg, krydderiglas mærket BIR højde 13-22 cm.. Krukke med Gustavsberg Risgryn uden låg. Skibe med trælåg Gefle. Købmandskrukker med låg Jugend, Gustavsberg, højde 20 cm.
Kantstødt på låg og krakelering på 2 Gustavberg Jugend, andet Brugsslitage.