KRYDDERKANDER, 19 stk, keramik, Gustavsberg.

123045. KRYDDERKANDER, 19 stk, keramik, Gustavsberg.

Krydderiglas med låg, krydderiglas mærket BIR højde 13-22 cm.. Krukke med Gustavsberg Risgryn uden låg. Skibe med trælåg Gefle. Købmandskrukker med låg Jugend, Gustavsberg, højde 20 cm.

Kantstødt på låg og krakelering på 2 Gustavberg Jugend, andet Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 7.610