122762. TRÆVARER 4 stk + LYS + STYS.
Sykasse med indhold af sytilbehør. Udskåret trearmet kandelaber i træ 1930'erne. "Kamferkasse" i træ med udskåret indretning. Skål i trædiameter 27 cm. Et par lysestager i tin og træ SIA, højde 19 cm og en trearmet kandelaber i nysølv, højde 26 cm.
Brugsslitage. En skuffe på sykassen er defekt. Træskål med mindre revne. Lysestager SIA ua.