VÆGLAMPE, sen empire, midten af 1800-tallet.

110250. VÆGLAMPE, sen empire, midten af 1800-tallet.

Bronseret. Til to stearinlys. Rektangulær form med bladdekoration. Løst gennembrudt krone. Messing lamper. Længde 57 cm, højde 70 cm.

Mangler snore på lire, slitage / mindre revner / forgyldningstab.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 979