STOLE, tre dele, og LÆNESTOL, Gustaviansk.

109266. STOLE, tre dele, og LÆNESTOL, Gustaviansk.

To stole mærket med Stockholms stolemagerkontor og en signeret Johan Erik Höglander (mester 1777-1813). Forgyldt, polstret fast sæde og rygplade, udskåret dekoration af fleuroner, kronet rose, ben med kanelstænger.

Renoveret og suppleret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Renoveret og suppleret.

Antal besøg: 1.828