STEN SAMUELSON. 1926-2002, olie på lærred, signeret, dateret -44.
105042. STEN SAMUELSON. 1926-2002, olie på lærred, signeret, dateret -44.
Sten Samuelson 1926-2002, Ängelholm, Samuelson var en repræsentant for svensk modernistisk efterkrigsarkitektur og en af Sveriges mest hyrede arkitekter.