ETERNA, GALAXIS, REF. 3706,41, MED TRE ANDRE UR.

1037533. ETERNA, GALAXIS, REF. 3706,41, MED TRE ANDRE UR.

Lady's bi-colour armbåndsur, ca. 1990 Urværk: Cal. ETA 956112, quartz, 7 juveler Urkasse: Urkasse i rustfrit stål, forgyldt bezel, snapkasse bagpå Armbånd/rem: Eterna rustfrit stål og forgyldt armbånd med skjult lås Størrelse: 26 mm, armbånd 15,5 cm Signeret: Urkasse bagside, urskive, lås Tilbehør : Ingen Sammen med et dame Paolo armbåndsur, et dame guldbelagt armbåndsur og et dames tofarvet armbåndsur.

Eterna Movement fungerer ikke i øjeblikket. Et nyt batteri blev sat i. Dette kan være tegn på behovet for en service eller symptomatisk for noget mere alvorligt.
Bevægelsen har ridser, mærker og anløbning svarende til almindeligt slid synligt for det blotte øje. Tidligere batteri kan være lækket Skiven ser ud til at have mærkbare mærker og ridser.
Hænderne ser ud til at være i en generelt god stand.
Glasset fremstår fri for væsentlige ridser eller mærker, når det ses under en 4x lupe.
Urkassen viser lette ridser og mærker.
Kronen har lette ridser, når den ses under en 4x lupe.
Armbåndet har lette ridser og nogle tegn på let strækning til led.
Låsen fungerer i øjeblikket og viser lette ridser og mærker.
Armbåndet måler cirka 15,5 cm inklusiv etui.
Denne vare kommer ikke med æske eller papirer.
Dreweatts 1759 garanterer ikke funktionsdygtigheden eller nøjagtigheden af solgte partier. På grund af åbning af urkassen anbefaler vi, at dette ur genforsegles af en kvalificeret tekniker for at sikre, at den angivne vandmodstand opnås.

Få foretaget en gratis vurdering!

Dreweatts Online
Antal besøg: 3.126