JORGEN KASTHOLM UND PREBEN FABRICIUS. TULPAN STOL FK6725.

619165. JORGEN KASTHOLM UND PREBEN FABRICIUS. TULPAN STOL FK6725.

formgivningen Jörgen Kastholm och Preben Fabricius 1969
Tillverkare Kill
Modell FK6725
Matt förkromad stålram, vridbar. Skal täckt i svart läder.
Sitshöjd ca. 47 cm
Total höjd ca.. 109 cm
(16).

Begagnade tillstånd Läderöverdrag med ytliga tecken på slitage, små repor och något blekt på platser eller med tryckmärken.
I allmänhet, i alla fall, gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tillverkare Kill
Modell FK6725
Sitshöjd ca. 47 cm
Total höjd ca.. 109 cm
(16).

Antal besök: 390