NANNA DITZEL. SKRIVBORD I TEAK FÖR SØREN WILLADSEN.
610721. NANNA DITZEL. SKRIVBORD I TEAK FÖR SØREN WILLADSEN.
Design: Nanna Ditzel 1958
Tillverkare: Søren Willadsen
Utförande ca 1960-tal.
Teakram, delvis solid, delvis fanerad.
Höjd ca. 72 cm
Bredd ca.. 175 cm
Djup ca.. 75cm.
Villkoret används.
Det finns tecken på slitage på benen i form av repor.
Bordsytan har smärre tecken på slitage.
Design: Nanna Ditzel 1958
Tillverkare: Søren Willadsen
Utförande ca 1960-tal.
Höjd ca. 72 cm
Bredd ca.. 175 cm
Djup ca.. 75cm.
Villkoret används.