BESTICK. 28 delar. Silver. Snäckmodell. Christian F Heise. Danmark. Total vikt ca 550 gram.

195340. BESTICK. 28 delar. Silver. Snäckmodell. Christian F Heise. Danmark. Total vikt ca 550 gram.

Teskedar 6 st. Längd 14,5 cm. Stämplade Göttsche, tre torn CFH. Vikt 85 gram
Kaffeskedar 6 st. Längd 11,5 cm. Stämplade tre torn, CFH, L.W.V. Vikt 50 gram
Gafflar 6 st. Längd 18 cm. Stämplade tre torn, CFH. Vikt 180 gram.
Sillgaffel 2 st. Längd 17 cm. Stämplade tre torn, CFH. Vikt 35 gram.
Sillgaffel 2 st. Längd 14,5 cm. Stämplad tre torn, CFH, Göttsche. Vikt 25 gram.
Fruktkniv 6 st. Längd 17 cm. Stämplade tre torn, I.HOLM, CFH. (fyllda skaft?) Vikt 180 gram.

I. Holm - Copenhagen 1893 - 1973.

Bruksskick.
Någon gravyr.
Gafflar gravyr L.
Uppläggningsgaffel gravyr O.L.
Frukt knivar fyllt skaft?

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Någon gravyr.
Gafflar gravyr L.
Frukt knivar fyllt skaft?

Antal besök: 1 251