CARL MALMSTEN. Skåp, Åfors Möbelfabrik.

182275. CARL MALMSTEN. Skåp, Åfors Möbelfabrik.

Ekfanér. Två skåpsdörrar. Hylla upptill. Längd 100 cm, bredd 41 cm, höjd 110 cm. Nyckel finnes. Stämplat på baksidan Åfors Möbelfabrik design Carl Malmsten.

På kortsida längst ned med fanérskada. Åldersslitage.

Nyckel/nycklar finns.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besök: 1 768