BORDSLAMPA, keramik, Sgraffito, Josef Ekberg, Rörstrand.

176401. BORDSLAMPA, keramik, Sgraffito, Josef Ekberg, Rörstrand.

Höjd 50 cm (inkl skärmhållare).
Signerad samt daterad 1917 under mässingssockel.

Slitage. Ej omarbetad vas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Ej omarbetad vas.

Antal besök: 1 385