Västerdalarnas Auktionsbyrå

Vi har lång erfarenhet av auktionsverksamhet både nationellt och internationellt. Vi har arbetat som ombud/mäklare för köpare och säljare i 25 år, detta gör att vi vid behov kan lokalisera genom vårt internationella nätverk en stark potentiell köpare eller säljare som passar just din affär. Vi kommer att genomför regelbundna auktioner hela året. Vår verksamhet grundar sig på ett mycket bra samarbete mellan oss och våra uppdragsgivare, dels bland privatpersoner men också med advokat- och begravningsbyråer, myndigheter, museer samt bank- och försäkringsbolag.

Vi finns i Vansbro och Online

Här kan Ni som är köpare finna det Ni söker bland möbler, måleri, grafik, porslin, glas, mattor, mynt, frimärken, smycken, kristallkronor och mycket annat från 1600-talet och fram till 1900-talets häftiga formgivning.

Önskar Ni sälja ett hem eller något enstaka föremål erbjuder vi er bl.a. hembesök, värdering och hämtning.

Vi hälsar Er hjärtligt välkomna!

Thord Berglund, VD

Öppettider

Tisdag 18 dec
08–16
Onsdag 19 dec
08–12
Torsdag 20 dec
Stängt
Fredag 21 dec
Stängt
Lördag 22 dec
Stängt
Söndag 23 dec
Stängt
Måndag 24 dec
08–16
Tisdag 18 dec
08–16
Onsdag 19 dec
08–12
Torsdag 20 dec
Stängt
Fredag 21 dec
Stängt
Lördag 22 dec
Stängt
Söndag 23 dec
Stängt
Måndag 24 dec
08–16
Tisdag 25 dec
08–16
Onsdag 26 dec
08–12
Torsdag 27 dec
Stängt
Fredag 28 dec
Stängt
Lördag 29 dec
Stängt
Söndag 30 dec
Stängt
Måndag 31 dec
08–16
Tisdag 1 jan
08–16
Onsdag 2 jan
08–12
Torsdag 3 jan
Stängt
Fredag 4 jan
Stängt
Lördag 5 jan
Stängt
Söndag 6 jan
Stängt
Måndag 7 jan
08–16
Tisdag 8 jan
08–16
Onsdag 9 jan
08–12
Torsdag 10 jan
Stängt
Fredag 11 jan
Stängt
Lördag 12 jan
Stängt
Söndag 13 jan
Stängt
Måndag 14 jan
08–16

Visa fler dagar

Även stängda dagar enligt överenskommelse.
Ring 0281-01066 och prata in ett meddelande, alternativt maila på info@vasterdalarnasauktionsbyra.se så hör vi av oss.