Västerdalarnas Auktionsbyrå

Vi har lång erfarenhet av auktionsverksamhet både nationellt och internationellt. Vi har arbetat som ombud/mäklare för köpare och säljare i 25 år, detta gör att vi vid behov kan lokalisera genom vårt internationella nätverk en stark potentiell köpare eller säljare som passar just din affär. Vi kommer att genomför regelbundna auktioner hela året. Vår verksamhet grundar sig på ett mycket bra samarbete mellan oss och våra uppdragsgivare, dels bland privatpersoner men också med advokat- och begravningsbyråer, myndigheter, museer samt bank- och försäkringsbolag.

Vi finns i Vansbro och Online

Här kan Ni som är köpare finna det Ni söker bland möbler, måleri, grafik, porslin, glas, mattor, mynt, frimärken, smycken, kristallkronor och mycket annat från 1600-talet och fram till 1900-talets häftiga formgivning.

Önskar Ni sälja ett hem eller något enstaka föremål erbjuder vi er bl.a. hembesök, värdering och hämtning.

Vi hälsar Er hjärtligt välkomna!

Thord Berglund, VD

Öppettider

Fredag 19 okt
Stängt
Lördag 20 okt
Stängt
Söndag 21 okt
Stängt
Måndag 22 okt
08–16
Tisdag 23 okt
08–16
Onsdag 24 okt
08–12
Torsdag 25 okt
Stängt
Fredag 19 okt
Stängt
Lördag 20 okt
Stängt
Söndag 21 okt
Stängt
Måndag 22 okt
08–16
Tisdag 23 okt
08–16
Onsdag 24 okt
08–12
Torsdag 25 okt
Stängt
Fredag 26 okt
Stängt
Lördag 27 okt
Stängt
Söndag 28 okt
Stängt
Måndag 29 okt
08–16
Tisdag 30 okt
08–16
Onsdag 31 okt
08–12
Torsdag 1 nov
Stängt
Fredag 2 nov
Stängt
Lördag 3 nov
Stängt
Söndag 4 nov
Stängt
Måndag 5 nov
08–16
Tisdag 6 nov
08–16
Onsdag 7 nov
08–12
Torsdag 8 nov
Stängt
Fredag 9 nov
Stängt
Lördag 10 nov
Stängt
Söndag 11 nov
Stängt
Måndag 12 nov
08–16
Tisdag 13 nov
08–16
Onsdag 14 nov
08–12
Torsdag 15 nov
Stängt

Visa fler dagar

Även stängda dagar enligt överenskommelse.
Ring 0281-01066 och prata in ett meddelande, alternativt maila på info@vasterdalarnasauktionsbyra.se så hör vi av oss.