Halmstads Auktionskammare

Halmstads Auktionskammare etablerades 1848 och är ett av Sveriges äldsta auktionshus.

Vi har lång erfarenhet av auktionsverksamhet och genomför regelbundna auktioner hela året. Vår verksamhet grundar sig på ett mycket bra samarbete mellan oss och våra uppdragsgivare, dels bland privatpersoner men också med advokat- och begravningsbyråer, museer samt bank- och försäkringsbolag.

Här kan Ni som är köpare finna det Ni söker bland möbler, måleri, grafik, porslin, glas, mattor, mynt, frimärken, smycken, kristallkronor och mycket annat från 1600-talet och fram till 1900-talets häftiga formgivning.

Önskar Ni sälja ett hem eller något enstaka föremål erbjuder vi er bla hembesök, värdering och hämtning.

Vi hälsar gamla och nya kunder välkomna!

Rashit Shabani, VD

Öppettider

Onsdag 20 feb
13–17
Torsdag 21 feb
13–17
Fredag 22 feb
13–17
Lördag 23 feb
Stängt
Söndag 24 feb
Stängt
Måndag 25 feb
13–17
Tisdag 26 feb
13–17
Onsdag 20 feb
13–17
Torsdag 21 feb
13–17
Fredag 22 feb
13–17
Lördag 23 feb
Stängt
Söndag 24 feb
Stängt
Måndag 25 feb
13–17
Tisdag 26 feb
13–17
Onsdag 27 feb
13–17
Torsdag 28 feb
13–17
Fredag 1 mar
13–17
Lördag 2 mar
Stängt
Söndag 3 mar
Stängt
Måndag 4 mar
Stängt
Tisdag 5 mar
Stängt
Onsdag 6 mar
Stängt
Torsdag 7 mar
Stängt
Fredag 8 mar
Stängt
Lördag 9 mar
Stängt
Söndag 10 mar
Stängt
Måndag 11 mar
13–17
Tisdag 12 mar
13–17
Onsdag 13 mar
13–17
Torsdag 14 mar
13–17
Fredag 15 mar
13–17
Lördag 16 mar
Stängt
Söndag 17 mar
Stängt
Måndag 18 mar
13–17
Tisdag 19 mar
13–17

Visa fler dagar