Halmstads Auktionskammare

Halmstads Auktionskammare etablerades 1848 och är ett av Sveriges äldsta auktionshus.

Vi har lång erfarenhet av auktionsverksamhet och genomför regelbundna auktioner hela året. Vår verksamhet grundar sig på ett mycket bra samarbete mellan oss och våra uppdragsgivare, dels bland privatpersoner men också med advokat- och begravningsbyråer, museer samt bank- och försäkringsbolag.

Här kan Ni som är köpare finna det Ni söker bland möbler, måleri, grafik, porslin, glas, mattor, mynt, frimärken, smycken, kristallkronor och mycket annat från 1600-talet och fram till 1900-talets häftiga formgivning.

Önskar Ni sälja ett hem eller något enstaka föremål erbjuder vi er bla hembesök, värdering och hämtning.

Vi hälsar gamla och nya kunder välkomna!

Rashit Shabani, VD

Öppettider

Söndag 9 dec
Stängt
Måndag 10 dec
13–17
Tisdag 11 dec
13–17
Onsdag 12 dec
13–17
Torsdag 13 dec
13–17
Fredag 14 dec
13–17
Lördag 15 dec
Stängt
Söndag 9 dec
Stängt
Måndag 10 dec
13–17
Tisdag 11 dec
13–17
Onsdag 12 dec
13–17
Torsdag 13 dec
13–17
Fredag 14 dec
13–17
Lördag 15 dec
Stängt
Söndag 16 dec
Stängt
Måndag 17 dec
13–17
Tisdag 18 dec
13–17
Onsdag 19 dec
13–17
Torsdag 20 dec
13–17
Fredag 21 dec
13–17
Lördag 22 dec
Stängt
Söndag 23 dec
Stängt
Måndag 24 dec
Stängt
Tisdag 25 dec
Stängt
Onsdag 26 dec
Stängt
Torsdag 27 dec
Stängt
Fredag 28 dec
Stängt
Lördag 29 dec
Stängt
Söndag 30 dec
Stängt
Måndag 31 dec
Stängt
Tisdag 1 jan
Stängt
Onsdag 2 jan
Stängt
Torsdag 3 jan
13–17
Fredag 4 jan
13–17
Lördag 5 jan
Stängt

Visa fler dagar