207. GUNNAR CYRÉN, skulptur, Riksdagslejonet, grönpatinerad brons, signerad Cyrén.

207. 1834455. GUNNAR CYRÉN, skulptur, Riksdagslejonet, grönpatinerad brons, signerad Cyrén.

höjd 6, längd 12 cm.

Slagauktion

Gör en kostnadsfri värdering!
Gör en kostnadsfri värdering!

höjd 6, längd 12 cm.

Lilla Kvalitén

Välkommen till höstens första Lilla Kvalitén på Nybrogatan 32 som nu återigen är en slagauktion. Auktionen innehåller handplockade objekt inom konst, design och antikviteter. Bland annat hittar vi vackra möbler från Mats Theselius och Hans J Wegner, konst av Gösta Adrian Nilsson, GAN och Carl Kylberg samt ett par vackra franska ljusstakar i brännförgylld brons från 1800-talets första hälft och mycket mer.

Visning 7–12 september - Nybrogatan 32, Stockholm
Öppettider
Vardagar 11–18
Lördag - söndag 11–17

Slagauktion 13 september kl 11

Antal besök: 2 547