Lilla Kvalitén - Alla föremål på Stockholms Auktionsverk Fine Art

Lilla Kvalitén

måndag 13 september 2021 kl. 05:00 EDT

Välkommen till höstens första Lilla Kvalitén på Nybrogatan 32 som nu återigen är en slagauktion. Auktionen innehåller handplockade objekt inom konst, design och antikviteter. Bland annat hittar vi vackra möbler från Mats Theselius och Hans J Wegner, konst av Gösta Adrian Nilsson, GAN och Carl Kylberg samt ett par vackra franska ljusstakar i brännförgylld brons från 1800-talets första hälft och mycket mer.

Visning 7–12 september - Nybrogatan 32, Stockholm
Öppettider
Vardagar 11–18
Lördag - söndag 11–17

Slagauktion 13 september kl 11

FiltreraFiltrera och sortera