38. WIWEN NILSSON - HÄNGE MED KEDJA.

38. 809657. WIWEN NILSSON - HÄNGE MED KEDJA.

Rektangulär platta av svart onyx infattad i sterlingsilver med trappformation upptill, kedja med stavar och ringar. Hänget monogramstämplat "WN", Lund 1935, hängets höjd 32 mm, kedjans längd 72 cm. (D).

Bruksslitage.

Slagauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Crafoord Kvalitetsauktion Vår 2018

Visning och auktion: Crafoord Auktioner
Visning: 28-29/5 (kl 13-18), 30/5 (kl 13-19), 1/6 (kl 13-18), 2/6 (kl 10-12)

Antal besök: 918